Vasarinės padangos

Vasarinės padangos

Vasarinės padangos

Yra 36467 prekės(-ių).

1 - 51 iš 36467 prekių
Rodoma 1 - 51 iš 36467 prekių

Vasarinės padangos

Vasarinės padangos – tai padangos skirtos naudoti šiltuoju metų laiku. Lietuvoje eksploatuoti vasarines padangas galima nuo balandžio 1 iki lapkričio 10 d. Dygliuotas žiemines padangas privaloma pasikeisti iki balandžio 10 d. Visada rekomenduojama rinktis padangas skirtas tam sezonui, tokiu būdu užtikrinamos geriausios padangų savybės, automobilio valdymas ir Jūsų saugumas. Didieji padangų gamintojai rekomenduoja padangas vasarines naudoti, kai oro temperatūra yra didesnė nei 7-10 laipsnių pagal Celsijų. Esant žemesnei oro temperatūrai, vasarinių padangų guma tampa kietesnė ir padangos praranda geriausias savo savybes.

 

Vasarinių padangų didžiausias iššūkis yra lietus todėl, labai svarbu, kad vasarinės padangos būtų saugios esant šlapiai kelio dangai. Renkantis padangas vasarines rekomenduojama atsižvelgti į ES galiojančią padangų žymėjimo sistemą. Pagal šią sistemą padangos žymimos nurodant jų pasipriešinimą riedėjimui, sukibimą su šlapia kelio danga ir triukšmingumą. Skleidžiamas triukšmas nurodomas decibelais, o kiti du kriterijai raidėmis nuo A iki G.

Vasarinių padangų tipai

 

Padangos (vasarinės) tarpusavyje skiriasi pagal protektoriaus raštą. Išskiriami šie vasarinių padangų tipai:

 

Simetrinės padangos

 

Simetrinės padangos - tai vasarinės padangos, kurių vidinės ir išorinės protektoriaus dalys vienodos, kitaip tariant, padangos kairė ir dešinė protektoriaus pusė identiškos. Šių padangų privalumai: simetrinės padangos yra tylios, ilgaamžiškos, dėl vienodo protektoriaus rašto tolygiau, vienodžiau dėvisi, ekonomiškos, mažas pasipriešinimas riedėjimui, komfortiškos, saugios, užtikriną gerą valdymą, tačiau palyginus su asimetrinėmis ir kryptinėmis padangomis nusileidžia savo eksploatacinėmis savybėmis, esant šlapiai kelio dangai. Simetrinės vasarinės padangos rekomenduojamos miesto ir kompaktiškiems automobiliams, vairuotojams ieškantiems gero kokybės ir kainos santykio. Sportiškesnį, agresyvesnį vairavimo stilių mėgstantiems vairuotojams rekomenduojamos kryptinės arba asimetrinės padangos.

 

Dar vienas didžiulis simetrinių padangų privalumas - simetrines padangas galima montuoti, bet kuria kryptimi, sukeisti vietomis.

 

Asimetrinės padangos

 

Asimetrinės padangos – tai vasarinės padangos, kurių vidinės ir išorinės protektoriaus dalys skirtingos, kairė protektoriaus pusė skiriasi nuo dešinės. Asimetrinės padangos saugios važiuojant tiek šlapia, tiek sausa kelio danga. Montuojant šias padangas svarbu laikytis montavimo krypties, ant padangos šono yra užrašas „Outside“, reiškiantis, kad padanga turi būti sumontuota išorinėje pusėje.

 

Kryptinės padangos

 

Kryptinės padangos - tai vasarinės padangos su konkrečia sukimosi kryptimi, V formos raštu. Tai ypač efektyvios padangos pasižyminčios geromis vandens išmetimo savybėmis. V formos padangos protektoriaus raštas sugeba geriau pašalinti vandenį lyginant su simetrinėmis padangomis. Vanduo greitai šalinamas ir labiau sumažėja akvaplaningo pavojus. Kryptinis vasarinių padangų protektoriaus raštas puikiai tinka sportiniams automobiliams, vairuotojams dažnai važiuojantiems šlapiu keliu. Montuojant šias padangas svarbu laikytis padangos montavimo krypties, ji žymima rodykle „Rotation“.

 

Kryptinių padangų minusai:

  •       Padangos gali būti triukšmingesnės lyginant su simetrinėmis ar asimetrinėmis padangomis.
  •       Netolygus dėvėjimasis.

 

 

Vasarinių padangų protektoriaus gylio reikalavimai

 

Draudžiama eksploatuoti automobilį kurio bendroji masė iki 3,5 t., jei vasarinių padangų protektoriaus gylis mažesnis nei 1,6 mm. Didžiausi pasaulio padangų gamintojai rekomenduoja padangas vasarines keisti pasiekus 3 mm. protektoriaus gylio likutį. Nusidėvėjęs padangų protektorius žymiai sumažina padangų eksploatacines savybes automobilio valdymą tiek sausame tiek šlapiame kelyje. Ypač svarbu dėl šlapios dangos. Kai padangų likutis yra per mažas, tada padanga negali tinkamai pašalinti vandens ir automobilis užvažiavęs ant šlapios dangos labai greitai gali tapti nevaldomas. Tai labai svarbu esant didesniam greičiau, važiuojant automagistralėmis, kelio įdubose būna susikaupęs vanduo, kurio per mažas padangų protektoriaus rašto likutis tiesiog nesugeba pašalinti, tada tarp padangos ir kelio dangos atsiranda vandens tarpas ir padanga praranda sukibimą su kelio danga, automobilis tampa nevaldomas, pradeda slysti, šis ypač pavojingas reiškinys vadinamas Akvaplanavimu arba Akvaplaningu. Laiku keisti padangas labai svarbu Jūsų ir Jūsų keleivių saugumui.

 

Taip pat labai svarbu, kad vasarinės padangos neturėtų pažeidimų – įtrūkimų, gumbų, ar padangos protektorius būtų nusidėvėjęs netolygiai. Eksploatuojant pažeistas padangas yra didelė tikimybė, kad padanga gali sprogti ir sukelti avariją kelyje.

 

Renkantis vasarines padangas svarbu atsižvelgti į automobilio gamintojo rekomendacijas. Informacija apie gamintojo rekomendacijas padangų parametrams galite rasti automobilio žinyne, ant metalinės plokštelės (ji gali būti ant vairuotojo arba keleivio durelių, ant degalų bako dangtelio). Renkantis padangas reikia žinoti savo automobiliui tinkantį padangų išmatavimą Ttrys svarbiausi dydžiai matomi ant padangos, pvz.:. 205 55 r16 padangos (vasarinės). 205 – tai padangos plotis mm, 55 – tai padangos aukštis procentais, R16 padangos diametras coliais. Kiti svarbūs parametrai: apkrovos indeksas – jis rodo maksimalią leistiną padangos apkrovą, greičio indeksas – nurodo maksimalų greitį, kurį galima pasiekti su padanga.

 

Nesilaikant gamintojo rekomendacijų padangų parametrams gali sumažėti automobilio saugumas, ekonomiškumas, valdymo savybės. Pasirinkus netinkamo išmatavimo padangas (vasarines), pasikeis spidometro parodymai, pavarų perdavimo skaičius, stabdžių efektyvumas.

 

Populiariausios naujos vasarinės padangos:

  •       Vasarinės padangos R14
  •       Vasarinės padangos R15
  •       Vasarinės padangos R16
  •       Vasarinės padangos R17
  •       Vasarinės padangos R18

 

Populiariausi vasarinių padangų išmatavimai:

  •       Vasarinės padangos R15 195 65
  •       Vasarinės padangos R16 205 55

PAPILDOMI PADANGŲ ŽYMĖJIMAI

 Padangų gamintojai nuolat tobulina padangų technologijas, jų eksploatacines savybes. Padangų gamyboje naudojamos naujausios technologijos ir inovacijos. Išskirsime kelis svarbius naujų technologijų žymėjimus:

 RUNFLAT – tai technologija, kurios dėka padanga gali nuvažiuoti apie 80 km (važiuojant ne didesniu nei 80 km/h greičiu), kai yra pradurta. Turint Runflat padangas nereikalinga atsarginė padanga, nes Runfalt padangų šonai (karkasas) yra labai kieti, net pradūrus padangą ir išsileidus orui iš jos, padanga nesubliukšta, o išlaiko pradinę formą, dėl to galėsite nuvažiuoti iki serviso. Įsigyjant Runflat padangas svarbu pasidomėti ar Jūsų automobilis pritaikytas padangoms su šia technologija. Runflat padangų karkasas kietesnis, nei paprastų padangų, todėl šios padangos mažiau komfortiškos. Šios padangos sveria daugiau ir jų kaina didesnė. Skirtingi padangų gamintojai padangas su Runflat technologija žymi skirtingai. Žymėjimo pavyzdys: RFT, ZP, ZPS, SSR, DSST, XRP, ROF.

 SEALINSIDE – tai padangos, kurios vidiniame sluoksnyje turi hermetizuojančią medžiagą, kuri pradūrus padangą, savaime susiklijuoja.

 HOMOLOGUOTOS PADANGOS – tai padangos, kurios pritaikytos konkrečiam automobilių gamintojui. Šias padangas taip pat galima montuoti ir ant, bet kurio kito automobilio.

 

DEMO PADANGOS

Renkantis vasarines padangas galite pastebėti prierašą DEMO. Jis reiškia, kad padanga buvo sumontuota ant automobilio ir yra nuvažiavusi kelis kilometrus, o dažniausiai tik kelis metrus. Dažniausiai padangos, žymimos DEMO, buvo naudojamos automobilių parodose, sumontuotos ant naujų automobilių juos pervežant. DEMO padangoms galioja tos pačios gamintojo garantijos, kaip ir naujoms padangoms. Šios padangos yra tokios pat kokybės kaip ir naujos padangos, tik pigesnės.

 

Naujos-padangos.lt siūlo platų visų tipų vasarinių padangų asortimentą internetu. Mūsų internetinėje parduotuvėje visada galite rasti vasarinių padangų išpardavimą ir vasarinių padangų akcijas. Savo klientams visada stengiamės pasiūlyti geriausias vasarinių padangų kainas. Jeigu turite abejonių ir Jums reikia pagalbos išsirenkant vasarines padangas, geriausiai atitinkančias Jūsų poreikius, galite kreiptis el. paštu info@naujos-padangos.lt arba telefonu +370 611 87779 ir kartu rasime geriausią variantą.

Straipsniai

Gamintojai